اخبار داخلی : مقام معظم رهبری :توقع و انتظار این‌جانب آن است که همه به‌ویژه مسئولان دستگاه‌ها و دارندگان امکانات مادی و معنوی و مدیریتی ، عظمت این مسأله را به‌درستی دریابند و گام در راه عمل نهند . همه بدانند که یکی از مؤثرترین راهها برای کاستن آسیبهای اجتماعی ، ترویج نماز است .
Skip Navigation Links
 صفحه اصلی
 آشنایی با ستاد
 کتابخانه اینترنتی نماز
 آیین نامه دولت
 تفاهم نامه
Expand تفاهم نامه
  پيام هاي مقام معظم رهبري
Expand  پيام هاي مقام معظم رهبري
 فقه و احکام
Expand فقه و احکام
 سخنرانی
Expand سخنرانی
 خاطرات نماز
 دفاتر شهرستان ها
Expand دفاتر شهرستان ها
 تماس با ما
شیوه نامه نظارت 96

برگزاری اولین دوره تربیت مربی نماز در استان البرز

مسابقه نماز وفضای مجازی

ارزیابی

اینستاگرام

دوره 28 ساعته

کانال صدف

نماز یاوران کوچک

قرار 17

ارزیابی

گنجینه

فروشگاه اینترنتی محصولات نماز

مرکز تخصصی نماز

مجمع خیرین مسجد ساز

پاسخ به سوالات شرعی

SMS Center ستاد اقامه نماز

   سال دهم - 1379

نماز طهارت روح

دهمين اجلاس سراسري نماز

همدان

1379

بسم الله الرحمن الرحيم

در ميان خصلتهاي نكوهيده كه سلامت جان و راحت زندگي را با خطر و مانع مواجه مي‌سازند، تكبر از پرآفت‌ترين آنها است. خود برتربيني و سركشي برخاسته از آن، چه بسيار حقيقتها را ناشناخته، و چه راههاي فضيلت را ناپيموده مي‌گذارد، و چه كينه‌ها و خصومتهاي نابحق و چه زشتيها و ناهنجاريها كه  پديد مي‌آورد. آري تكبر، حجاب حقيقت و خار راه فضيلت ، و دشمن صفا و صداقت، و انگيزه‌ي دشمني و شرارت است. آحاد و جامعه‌هاي بشري از آغاز عمر خود تاكنون، ضايعات بيشماري را از كبر و خودپسندي اقوام و افراد، و سركشي‌ها و تعصبات ناشي از آن، تحمل كرده‌اند و مي‌‌كنند.

عبادات اسلامي و بيش از همه نماز، براي زدودن اين آفت از جان آدميان، از جمله درمانهاي مؤثر و كارآمد مي‌باشند.

نماز، آنگاه كه با حال و حضور و آداب، گزارده شود روح آدمي را به نيازمندي ذاتي وي آشنا مي‌سازد، و ريشه‌ي كبر و تفاخر و جبروت موهوم را در درون او مي‌سوزاند. خشوع در برابر پروردگار، نور بصيرت را بر دل او مي‌تاباند و سايه‌ ي وهم آلود خودبزرگ بيني را از آن مي‌زدايد:

(( فرض الله الايمان تطهيراً من الشرك و الصلاه تنزيهاً عن الكبرر ))

چه نيكو است به سخن پيشواي پرهيزكاران و امير مومنان عليه السلام گوش فرا دهيم و ستايش نماز را در سالي كه مزين به نام والاي اوست، از بيان ستوده‌ي او بشنويم. در نهج‌البلاغه چنين آمده است: (0 و عن ذالك ما حرس الله عباده المومنين بالصلوات و الزكوات و مجاهده الصيام في الايام المفروضات ، تسكيناً لاطرافهم و تخشيعا لابصارهم و تذليلا لنفسوهم و اذهابا للخيلاء عنهم )) يعني : خداوند بندگان مومن را با نمازها و زكاتها و روزه هاي دشوار از كبر و خودبيني محافظت و حراست مي‌كند، به پيكر آنان آرامش مي‌بخشد، به ديدگان آنان فروتني مي‌دهد، نفس آنان را رام مي‌سازد، دلهاي آنان را افتادگي مي‌آموزد، و خودپيندي را از آنان دور مي‌كند.

در كشور اسلامي ما همه‌ي آحاد مردم بويژه بلند پايگان علمي و اجتماعي و مالي، به اين خصوصيات نيازمندند. بلاي طغيان، و تجاوز، و زورگويي، و زياده طلبي، و تحقير ديگران، و ناديده گرفتن حق صاحبان حق، امروزه بزرگترين آفت جوامع بشري و جامعه‌ي جهاني است و علاج اين همه، در اين بيان والاي علوي عليه‌السلام است.

توجه به اين واقعيتها، نقش برجسته‌ي نماز و نيايش را در چشم اهل بصيرت و انصاف آشكار مي‌سازد و اهتمام به ترويج و تعريف اين فريضه‌ي پرراز و رمز را، بر دوش آگاهان جامعه مي‌نهد.

اينجانب ضمن سپاسگزاري از شما كه به كار نماز و معرفي و اقامه‌ي آن پرداخته‌ايد، بار ديگر بر توصيه‌هائي كه در پيامهاي گذشته كرده‌ام تاكيد مي ورزم، نسل جوان و نيك نهاد كشور را به قدرداني از فرصت نماز كه فرصت شكفتگي معنوي و پالايش روحي اس فرا مي‌خوانم، به مسئولان فرهنگي و رسانه‌يي و همه‌ي مبلغان ديني اهميت ترويج اين فريضه و نقش بي‌همتاي آن در پرورش فضيلتها و زدودن فسادها را يادآور مي‌شوم، و از همه‌ي خدمتگزاران اين راه، و دلسوزان امر نماز كه با قلم و بيان و مال و آبرو و حضور خود، به اقامه‌ي نماز كمك مي‌كنند صميمانه تشكر مي‌كنم.

اميد است همگي مشمول رحمت الهي و دعاي حضرت بقيه الله ارواحنا فداه باشيد.

(( والسلام عليكم و رحمه الله ))

سيد علي خامنه‌يي

19/6/79

نام کاربری  
کلمه عبور  
  
فراموشی کلمه عبور
 آثار و برکات نماز
 نماز زینت انسان
 یک آسمان پرواز
 درسهایی از قرآن
 راجع نماز
 راجع نماز
 وبلاگ راجع به نماز
 وبلاگ راجع به نماز
 سرود رهایی (رمز و رازهایی از نماز)
 اوقات شرعی استانها
 ستاد اقامه نماز آموزش وپرورش
 ستاد اقامه نماز کشور
 سایت نماز صدا وسیما
 سایت نمازسازمان عقیدتی نیروهای مسلح
 ستاداقامه نماز تهران
 سايت هيئت انصارالامام كرج
  مسجد جامع حضرت حجه ابن الحسن عجل ا...
 سایت امام جمعه کرج
کلیه حقوق این سایت متعلق به ستاد اقامه نماز کرج می باشد .
طراحی و میزبانی توسط شرکت
سان وی
Best resolution of site in 1024x768 or higher
Powered by
SunWay ICT Center