اخبار داخلی : مقام معظم رهبری :توقع و انتظار این‌جانب آن است که همه به‌ویژه مسئولان دستگاه‌ها و دارندگان امکانات مادی و معنوی و مدیریتی ، عظمت این مسأله را به‌درستی دریابند و گام در راه عمل نهند . همه بدانند که یکی از مؤثرترین راهها برای کاستن آسیبهای اجتماعی ، ترویج نماز است .
Skip Navigation Links
 صفحه اصلی
 آشنایی با ستاد
 کتابخانه اینترنتی نماز
 آیین نامه دولت
 تفاهم نامه
Expand تفاهم نامه
  پيام هاي مقام معظم رهبري
Expand  پيام هاي مقام معظم رهبري
 فقه و احکام
Expand فقه و احکام
 سخنرانی
Expand سخنرانی
 خاطرات نماز
 دفاتر شهرستان ها
Expand دفاتر شهرستان ها
 تماس با ما
شیوه نامه نظارت 96

برگزاری اولین دوره تربیت مربی نماز در استان البرز

مسابقه نماز وفضای مجازی

ارزیابی

اینستاگرام

دوره 28 ساعته

کانال صدف

نماز یاوران کوچک

قرار 17

ارزیابی

گنجینه

فروشگاه اینترنتی محصولات نماز

مرکز تخصصی نماز

مجمع خیرین مسجد ساز

پاسخ به سوالات شرعی

SMS Center ستاد اقامه نماز

   سال نهم - 1378

نماز بال پرواز انسان

نهمين اجلاس سراسري نماز

تهران

1378

بسم الله الرحمن الرحيم

اگر چه درباره‌ي نماز سخنان گزيده و پر مغز از ائمه معصومين عليهم السلام و نيز از متفكران و صاحب نظران ديني، دلهاي هدايت پژوه را روشن ساخته و به حقيقت و حكمت اين فريضه‌ي بزرگ الهي آشنا كرده است، با اين همه بايد گفت جايگاه بلند پايه‌‌ي نماز هنوز براي بسياري از مردم حتي آنان كه نماز را فريضه مي‌دانند و به جاي مي‌آورند به درستي شناخته نيست. بي‌شك آگاهان جوامع اسلامي در اين باب وظيفه‌اي سنگين بر عهده دارند و جاي آنست كه همه‌ي روشهاي تبيين و روشنگري براي اداي حق معرفت نماز به كار گرفته شود.

بايد گفت كه نماز معبر اصلي براي سلوك انسان در راهي است كه اديان الهي در برابر آدمي نهاده‌اند تا بتواند از آن به هدف و غايت اصلي حيات يعني رستگاري و خوشبختي دنيا و آخرت دست يابد. نماز اولين قدم سلوك الي الله است ولي ظرفيت اين عامل الهي به اندازه ايسست كه در اوج كمال بشري نيز مي‌تواند بال پرواز انسان عرشي شود، تا آنجا كه برترين انسان تاريخ يعني پيامبر گرامي اسلامي مي‌فرمايد : (( نماز نور چشم من است )) و در هنگام فرا رسيدن وقت نماز از مؤذن خود مي خواهد كه با سردادن بانگ اذان جان او كامياب و سرشار از راحت و امنيت سازد. شايد بتوان گفت كه هيچ عامل عبادي ديگري اينگونه در همه‌ي مراحل تكامل معنوي انسان براي او كارگشا و نيروبخش و پيشبرنده نيست.

نماز از آنجا كه اولاً سلامت و تعالي اخلاقي و معنوي به افراد جامعه مي‌بخشد و ثانياً از آن رو كه با شكل و محتواي ويژه خود نمازگزار را به انضباط مي‌كشاند و از بيهودگي و ولنگاري نجات مي‌دهد، به حق بايد يكي از عوامل مهم انضباط و انتظام اجتماعي شناخته شود. اگر نماز با حضور و از سر شوق و در هنگام فضيلت در ميان مردمي رواج پيدا كند، اينها دستاوردهاي قطعي آن مردم خواهد بود. بديهي است كه نماز از سركسالت و بي‌حضور و يا خود نمايانه هيچ يك از اين فوائد را نخواهد داشت.

اكنون كه بحمدلله بهمت شما كمربستگان امر نماز حركت تازه‌اي در جهت كشانده شدن دلها به نماز به راه افتاده است، لازم است كه از ظرفيت عظيم اين عطيه‌ي الهي بيشترين بهره برده شود.

جوانان با مضامين و معارف گنجانيده از نماز به درستي آشنا شوند. جا و فضا براي نماز گزاردن در همه‌ي مكانهايي كه مردمي در آن گرد مي‌آيند به شكل شايسته و جذاب آماده گردد هر برنامه‌ي مزاحم با نماز در اول وقت از سوي دستگاههاي مؤثر مانند مراكز رسانه و فرهنگي و مراكز جابجايي مسافران و مراكز كسب و كار برطرف گردد. آهنگ اذان و لزوماً با صداي خوش در همه‌ي اوقات نماز در همه جاي كشور به گوش رسد.

ائمه‌ي جماعت و كساني كه در عمل، خود مقتداي ديگرانند، در تحصيل شرائط نماز مقبول مجاهدت بليغ كنند و مانند اصحاب معروف ائمه عليهم السلام در كيفيت و كميت نمازهاي فريضه و نافله سرمشق ديگران باشند و خلاصه نماز را كه دهها سال پيش از انقلاب در كشور ما مورد بي‌مهري و تهاجم تبليغات گوناگون قرار گرفته بود در كيفيتي شايسته همگاني كنند.

فضل و توفيق و هدايت الهي و دعاي حضرت ولي‌الله الاعظم ارواحنا فداه را براي شما و همه‌ي نمازگزاران مسئلت مي‌كنم.

سيد علي خامنه‌اي

18/6/78

نام کاربری  
کلمه عبور  
  
فراموشی کلمه عبور
 آثار و برکات نماز
 نماز زینت انسان
 یک آسمان پرواز
 درسهایی از قرآن
 راجع نماز
 راجع نماز
 وبلاگ راجع به نماز
 وبلاگ راجع به نماز
 سرود رهایی (رمز و رازهایی از نماز)
 اوقات شرعی استانها
 ستاد اقامه نماز آموزش وپرورش
 ستاد اقامه نماز کشور
 سایت نماز صدا وسیما
 سایت نمازسازمان عقیدتی نیروهای مسلح
 ستاداقامه نماز تهران
 سايت هيئت انصارالامام كرج
  مسجد جامع حضرت حجه ابن الحسن عجل ا...
 سایت امام جمعه کرج
کلیه حقوق این سایت متعلق به ستاد اقامه نماز کرج می باشد .
طراحی و میزبانی توسط شرکت
سان وی
Best resolution of site in 1024x768 or higher
Powered by
SunWay ICT Center